Całe podium dla Budowlanych Opole w rozegranym wczoraj  memoriale im. Waldemara Malaka w Gdańsku. W turnieju wzięło udział pięciu zawodników naszego klubu, którzy zakończyli właśnie zgrupowanie kadry w Cetniewie. Obok najlepszej trójki: Arkadiusza Michalskiego, Pawła Kulika i Krzysztofa Zwarycza wystąpił jeszcze Bartłomiej Barth, który zajął V miejsce oraz Łukasz Grela, który z powodu kontuzji, nie został sklasyfikowany w dwuboju.

Zdjęcie i wyniki: Mariusz Jędra

Konrad ŁAZUGA z Budowlanych Opole zwyciężył w kategorii 67 kg w turnieju ciężarowym XXV OOM w Drzonkowie. Złoty medal wywalczył uzyskując w dwuboju 225 kg (104+121).  W klasyfikacji zawodników według punktacji Sinclair'a mężczyzn uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 318,0 punktów, najlepszym zawodnikiem turnieju ciężarowego został Igor OSUCH (LKS Horyzont Mełno) - 329,37 pkt.

Z Ciechanowa z mistrzostw Polski 2019 Budowlani Opole wracają z workiem medali - wszyscy stanęli na podium. Zdobyli 7 złotych medali (Łochowska Joanna, Kraska Katarzyna, Zwarycz Krzysztof, Kulik Paweł, Grela Łukasz, Izdebski Marcin, Michalski Arkadiusz) oraz 2 brązowe (Urban Kacper i Barth Bartłomiej). Ponadto wygrali klubowo oraz pierwsze cztery miejsca w klasyfikacji Sinclaira mężczyzn zajęli również zawodnicy naszego klubu (Michalski, Zwarycz, Kulik, Izdebski), wśród kobiet wygrała Joanna Łochowska. Wielkie gratulacje.

zdjęcia: Krzysztof Siemion

W sobotę w mistrzostwach Polski w Ciechanowie rozpoczęli rywalizację mężczyźni a wśród nich dwa złote medale w swoich kategoriach wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani Opole. Bardzo dobrze wystartował  Krzysztof ZWARYCZ, który w kategorii 81 kg zaliczył wszystkie swoje podejścia i uzyskał w dwuboju 338 kg (150+188) - 410,9 pkt. Drugie miejsce zajął Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów) z wynikiem 305 kg (140+165) - 378,3 pkt. Trzeci był Łukasz Ławecki (ŁKS Orlęta Łuków) - 292 kg (128+164) -  359,8 pkt.

Kategorię 102 kg wygrał Łukasz GRELA uzyskując w dwuboju 335 kg (150+185) - 377,2 pkt. Srebrny medal wywalczył Paweł Faraś (SSA Legia 1926 Warszawa) - 329 kg (150+179) - 363,4 pkt., a brązowy Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice) - 324 kg (143+181) - 363,9 pkt.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Ciechanowie  Joanna  ŁOCHOWSKA  zdobyła  pierwszy  tytuł  mistrzowski dla  Budowlanych  Opole.  W kategorii 55 kg uzyskała wynik 195 kg (85+110) - 280,16 pkt.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

1 godz. ·

Halo, tu Ciechanów ‼️‼️‼️🇵🇱🏋💪
Trzykrotna mistrzyni Europy Joanna Łochowska (Budowlani Opole) najlepsza w kat. 55 kg! Srebro dla Moniki Szymanek z ŁKS Dobryszyce, brąz dla Karoliny Brzostek z UOLKA Ostrów Maz. Gratulacje!!!
🇵🇱🏋💪 Joanna otrzymała specjalną nagrodę od ciężarowego środowiska za dokonania dla polskich ciężarów. Nagrodę pieniężną ufundował pan Lech Labudda.

(facebook)

Drugi tytuł mistrzowski dla naszego klubu zdobyła dzisiaj w Ciechanowie  Katarzyna KRASKA w kategorii 64 kg z wynikiem 184 kg (78+106) - 240,46 pkt.

Również  tytuł  mistrzyni  Polski  wywalczyła  Paulina  KUDŁASZYK  z  Budowlanych  Nowy Tomyśl,  która  obecnie trenuje  w Opolu w OSSM. Startowała w kategorii 45 kg i uzyskała w dwuboju wynik 125 kg (55+70) - 209,60 pkt.

W sobotę i niedzielę o tytuły mistrzowskie walczyć będą  zawodnicy Budowlanych Opole: Kacper Urban (kat. 67 kg), Krzysztof Zwarycz (kat. 81 kg), Paweł Kulik i  Bartłomiej Barth (kat. 96 kg), Łukasz Grela (kat. 102 kg), Marcin Izdebski (kat.109 kg) oraz Arkadiusz Michalski  (kat. +109 kg).