Trójka zawodników Budowlanych Opole od 9 sierpnia przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Do 25 sierpnia pod okiem trenera kadry Mirosława Chorosia trenują: Paweł Kulik, Arkadiusz Michalski oraz Krzysztof Zwarycz. Kolejna trójka naszych sztangistów wyjeżdża do Giżycka na rozpoczynające się w niedzielę 12 sierpnia  dwutygodniowe zgrupowanie kadry młodzieżowej do lat 23. Powołania od trenera Zdzisława Farasia i Mirosława Chlebosza otrzymali: Bartłomiej Barth, Dariusz Różański i Mateusz Skulimowski.

Wszyscy wymienieni  wyżej zawodnicy, jak również pozostali trenujący w swojej hali w Opolu ciężarowcy przygotowują się intensywnie do zbliżających się najważniejszych zawodów w podnoszeniu ciężarów.

W sobotę 1 września 2018 roku w Ciechanowie odbędzie się finał drużynowych mistrzostw Polski mężczyzn, w którym udział weźmie pięć najlepszych zespołów ligi.  Budowlani Opole mają ogromne szanse na zdobycie kolejnego,  dziewiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu.

Kolejne zawody to: indywidualne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w Kobierzycach w dniach od 28 do 30 września 2018 r., mistrzostwa Polski  młodziczek i młodzików do lat 15 w Ciechanowie w dniach od 4 do 7 października 2018 r.; mistrzostwa Europy U20 i  U23  w Zamościu w dniach od 20 do 27 października 2018 roku.

 

 

 


Sponsorzy